Schmuck Andor indul Rogán helyéért
Schmuck Andor, a szociáldemokraták elnöke elindul az őszi önkormányzati választáson az V. kerületi polgármesteri címért.
Schmuck Andor, a szociáldemokraták elnöke elindul az őszi önkormányzati választáson az V. kerületi polgármesteri címért.
Már majdnem biztos, hogy Falus Ferenc lesz az ellenzéki főpolgármester-jelölt Tarlós István ellen. Ehhez még azt MSZP küldötteinek beleegyezése kell, de az ellenzéki pártok az egyes kerületekről is megállapodtak.
Bár többhetes alkudozás eredményeként találta meg a baloldali ellenzék Tarlós István kihívóját, az MSZP-ben vannak, akik megtorpedóznák a megállapodást. A főpolgármester-jelöltségről lecsúszott Horváth Csaba kész a lázongók élére állni. A budapesti szocialisták pénteken mondják ki a végső szót, de a cikkünk megjelenésekor éppen összeülő fővárosi párttanácson is többen Falus Ferenc és a megállapodás ellen fognak érvelni.
Többhetes iszapbirkózás után megszületett a fővárosi választási megállapodás az egykori baloldali Összefogás tagjai között. Ahogy az Együtt-PM kérte, közös indulás nem lesz, de a nyerhető kerületekben nem indítanak egymás ellen polgármesterjelölteket. Újabb főpolgármester-jelölt neve is felmerült: a pártok a volt országos tisztifőorvost, Falus Ferencet indítanák Tarlós Istvánnal szemben. Így osztotta fel a jelölés jogát egymást közt az MSZP, a DK és az Együtt-PM.
Aki valóban patrióta, tehát nemzeti ügynek tekinti az Orbán-kormány bukását, annak támogatnia kell az EU esetleges szankcióit Magyarország ellen. De nem ez a lényeg. Komoly szellemi, jellembeli, kulturális és attitűdbeli váltás kell.
Balázsovits Lajos és Karácsony Gergely között dőlhet el a budapesti főpolgármester-jelöltség a baloldali ellenzék tárgyalásain. Az MSZP, a DK és az Együtt-PM még a kerületekben sem egyezett meg teljesen – írják a csütörtöki lapok.
Minden adott ahhoz, hogy a baloldali ellenzéki pártok hétfő estig megállapodjanak az őszi önkormányzati választást érintő kérdésekben - mondta Szigetvári Viktor, az Együtt-PM társelnöke szerdán Budapesten újságíróknak az MSZP, az Együtt-PM és a Demokratikus Koalíció (DK) egyeztetése után.
A Lehet Más a Politika (LMP) Budapesti Választmánya csak az Alkotmánybíróságnak (Ab) a fővárosi választási rendszert érintő döntése után választja meg főpolgármester-jelöltjét és fővárosi listavezetőit - közölte a párt vasárnap.
„Társadalmi szerződést” kell kötni az emberekkel a baloldal megújulásához, de ehhez nem „szivárványkoalícióra”, hanem egy erős, valóban baloldali MSZP-re van szükség – mondta megválasztása után Tóbiás József. Az MSZP új elnöke első beszédében azt mondta, a magyar demokrácia romlása tíz éves folyamat. Felszólalt a lemondott elnök, Mesterházy Attila is.
Új vezetés, új irány, újjáépítendő párt – az MSZP szombati tisztújító kongresszusa előtt lapunknak nyilatkozó politikusok igyekeztek optimistának mutatkozni a választásokon nagyot bukott politikai szervezet jövőjét illetően. Úgy tudjuk, Tóbiás József „balfordulatot” hirdet majd megválasztása után. Egy befolyásos politikusuk szerint csak ők képesek váltópárttá válni – az Együtt-PM-nek és a DK-nak „erre semmi esélye”.
Túlzás lenne azt állítani, hogy a miskolciakat lázba hozta a Pásztor Albert jelöléséről az ellenzék országos vezetői között kirobbant vita. Mint a hvg.hu helyszíni riportjából kiderül, ugyanazon helyzeteket gyökeresen másképp látnak, eltérően ítélnek meg a város lakói. Miskolc két, leginkább romák lakta részén, a „számozott utcákban” és az Avas lakótelepen jártunk.
Az Alkotmánybíróság elnöke a Magyar Nemzet mai számában nyilatkozott arról, hogy a nyári szünetben rendkívüli ülést hív össze 57 ellenzéki képviselő által a választójogot érintő beadvány megtárgyalására. Paczolay az ősszel lejáró mandátumú bírák pótlásáról is beszélt.
Kiállt Pásztor Albert volt rendőrkapitány miskolci polgármesterjelöltsége mellett Kunhalmi Ágnes, az MSZP budapesti elnöke a Magyar Narancsnak adott interjújában. Mint mondta, meg kell nevezni és újra kell definiálni a problémákat, ez is a kultúraváltás része, Budapesten pedig az ellenzék teljes összefogásával lenne a legnagyobb esély a váltásra.
Mintegy 20 ezerrel kevesebben szerepelnek az őszi önkormányzati választás névjegyzékében, 2010-ben - derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Ács Rezsőt, a város fideszes alpolgármesterét indítja polgármesterjelöltként a Fidesz-KDNP Szekszárdon az októberi önkormányzati választáson – jelentette be Horváth István polgármester, a Fidesz választókerületi elnöke pénteken Szekszárdon, sajtótájékoztatón.
Mirkóczki Ádám, a párt szóvivője, országgyűlési képviselője lesz a Jobbik polgármesterjelöltje Egerben – jelentette be az ellenzéki párt elnöke csütörtökön.
Hétmilliárd forint az októberi önkormányzati és nemzetiségi választás tervezett költségvetési előirányzata - közölte az MTI érdeklődésére a Nemzeti Választási Iroda (NVI).
Az MSZP szerint érdemi esélye van a baloldali ellenzéknek Budapesten nyerni az őszi önkormányzati választáson, ha "összetolják az erőiket" - mondta az ellenzéki párt budapesti elnöke pénteken az MTI érdeklődésére.
Ha nyer, nem csak a már ismert hatáskörökkel bővülhet Tarlós István jogköre az októberi helyhatósági választás után Budapesten. Néhány „apróbb trükkel” is komoly aduászokat kaphat a főpolgármester a várhatóan jórészt fideszes kerületi polgármesterekből álló Fővárosi Közgyűléssel szemben – már, ha Orbán Viktor betartja a Tarlósnak tett ígéretét, amit azért többen is kétségbevontak a hvg.hu-nak.
Akár már a jövő héten elkezdődhet Pásztor Albert kampánya Miskolcon, attól függetlenül, hogy személyéről még mindig folyik a vita az egykori Összefogás pártjai között – értesült a hvg.hu. Pásztor környezetében egyébként van, aki kifejezetten örül a hivatalosan függetlenként induló egykori rendőrkapitány körül kialakult vitának.